NOVÉ! Aktualizováno a rozšířeno o 16 videí, 5 kuchařek a videa s bylinkami z terénu

Jaké by to bylo prožívat celý rok v pohodě?

Kdybys ráno vyskočila z postele odpočinutá s dostatkem energie po celý den?
Kdyby Tvé trávení šlapalo bezproblémově a nenafukovalo se Ti břicho?
Kdyby Tě neotravovaly:

 • Alergie na jaře
 • Těžké nohy v létě
 • Chřipky na podzim
 • Studené ťapky (nejen) v zimě?

Říkáš, že to pořád někde drhne?
Možná jsi zkusila změnit stravu.
Občas si dáš bylinkové čaje.
Nebo bereš různé doplňky stravy, které by Ti přece měly pomoct...

Ale pořád to není ono
a Ty se plácáš v tom, co máš dělat

Nejlepší je pečovat o své zdraví tak, jak k tomu vybízí příroda a její rytmy.

Jaro

Na jaře se vracíš k optimální váze, netrpíš na alergie ani jarní únavu.

Léto

V pohodě zvládáš
i parné léto, nemáš otoky ani pocit těžkého těla.

Podzim

Podzimem projdeš s lehkostí
bez chřipek
a nachlazení.

Zima

V zimě Tě netrápí opakované
záněty močového měchýře.

Přesně takový rok by sis přála, ale nevíš, jak do toho?
Proto vznikl kurz:

Pohodový rok

Provedu Tě 5 000 let starou tradicí, která funguje bez ohledu na věk i pohlaví.
Vytáhla jsem ty nejlepší znalosti a techniky,
aby sis i Ty sama mohla vyřešit fyzické i emocionální nesrovnalosti.
Budeš se ve svém těle cítit jako doma.
Konečně!

 • Naučíš se dělat věci v souladu s během roku.
 • Pochopíš, co v průběhu roku (ne)dělat, aby ses cítila dobře ve svém těle, byla plná energie a zažívání fungovalo jedna báseň.
 • Dozvíš se, jak jít k jádru problému a tam ho odstranit.

Jak pomáhá ženám Pohodový rok?

Kurz Pohodový rok je užitečný tím, že je to rychlý, stručný a zároveň hutný vhled do poznání TČM přes teorii pěti elementů. Pro ty, kteří o tomto vědí velmi málo nebo nic (kam se řadím taky), to mnohé vysvětlí a propojí.
Milka K.
Kurz mi ukázal, jak naslouchat svému tělu. Při bolesti, kdy bych dříve hned sáhla po tabletce, teď nejdříve zkouším mačkat body a cvičit jógu. Upravila jsem stravu a cítím se mnohem lépe. Děkuju za úžasný kurz.
Pavlína B.
Moc mi pomáhají masáže konkrétních meridiánů. Ty opravdu fungují, hned se dostaví úleva.
Vladislava T.
Kurz mě "nutí" zpomalit a zamyslet se na danými projevy těla. Ráda nahrazuji léky přírodní variantou. Líbí se mi propojení s psychosomatikou a často mívám při koukání na videa AHA momenty. Došlo mi, že projevy těla, které společnost označuje za normální mohou být komunikací mého těla, že něco není v rovnováze a je potřeba se na to zaměřit. Kurz mi pomáhá v orientaci, jakým směrem zaměřit pozornost a jaké orgány případně posílit.
Míša S.
Za poslední cca rok, co jsi mi vstoupila do života, se mnohé změnilo a já začala na své tělo koukat jinak - komplexněji, tak nějak po čínsku a řekla bych, že mi spousta souvislostí konečně dává větší smysl. Taky mě opravdu baví, jak ve svém okolí začínám trošičku číst v lidech - hlavně ve svých nejbližších. Jak spolu souvisí jejich i moje emoce x nemoce. Je to až neuvěřitelné, jak to sedí s tím, co povídáš.
Lenka H.
Motivace pořídit si tento kurz u mne vycházela ze zkušenosti, že nikde a nikdy nezískám tak ucelený obraz a přehled možností řešení různých zdravotních nesrovnalostí, jako u Maruščiných kurzů. Sama bych nikdy nedokázala pojmout a rozklíčovat vztah mezi stravou a projevy těla a použít jednoduše akupresuru s reflexologií. Jsem sama sobě a svým dětem lékařem.
Jitka S.
Kurz mě nadchl množstvím informací v souvislostech. Na jednom místě jsou adresovány nejrůznější tělesné i duševní nesrovnalosti (z nichž mnohé západní medicína přehlíží). Jsou dány do souvislosti s nesrovnalostmi v orgánech a s ročním obdobím a doplněny spoustou rad, co s tím dělat nejen pomocí stravy, ale i jógy a akupresury. Strava vychází z dostupných, lokálních a sezónních ingrediencí a bylin. Vše je přehledně zpracované a velmi příjemně a s nadšením podávané. Prostě paráda. Vřele doporučuji každému.
Markéta H.
Z kurzu jsem absolutně nadšená! Absolutně se vytratila jarní únava, vždy jsem na ni hrozně trpěla, nyní mám energie na rozdávání 🥳. Zlepšila se mi pleť - trpívala jsem na lokální zánětlivé akné, vlastně i vlasy. Zaměřila jsem se hlavně na element vody, na močový měchýř, trpěla jsem častými záněty, někdy jsem ani nevěděla z čeho ale od té doby co jsem v kurzu Pohodového roku, musím říct, že se cítím skvěle a užívám si život bez zánětů. Kurz pomohl i mamince ohledně častých bolestí hlavy. Jsem absolutně nadšená z masážních bodů, ty jsou vážně boží.
Nikki F.
Už nějaký čas jsem se chtěla seznámit s TČM blíže, pochopit její principy a aplikace pro praktický život. Na internetu jsem našla pouze útržkovitá videa, ze kterých člověk nepochopí kontext, nebo rovnou komplexní studium školy TČM, na což nemám kapacitu. Už jsem se v mysli vzdávala naděje - TČM asi prostě nikdy nepochopím. Ale pak jsem potkala Váš skvělý kurz. Já potřebuji informace uceleně a organizovaně, a to se v tomto kurzu povedlo perfektně. Získala jsem celkový přehled o charakteristikách jednotlivých elementů, co je trápí a jak jim pomoct. Videa jsou nadupaná informacemi.
Veronika V.

Jak by se Ti líbilo, kdybys...

Uměla předcházet nemocem. Kdyby ses naučila, jak v těle "číst" jako v otevřené knize.
Kdybys rozuměla tomu, CO tělo říká, a měla nástroje, JAK zdraví posílit.
Kdybys věděla, co dělat, když se něco "porouchá".

V Pohodovém roku najdeš odpověď

Ke každému ročnímu období se váže pár orgánů. Pro každé období roku se dozvíš:

 • Jak se orgány projevují, když vypadnou z rovnováhy
 • Jakým způsobem orgány posílit
 • Čemu se vyhnout, abys orgánům zbytečně neškodila
 • Jaké jógové pozice pomůžou podpořit vnitřní orgány

Proč je kurz pro Tebe to pravé?

 • Naučíš se rozumět svému tělu

Tělo k Tobě neustále promlouvá. Pomáhá Ti pochopit Tvé zdraví. Ale jen tehdy, když umíš číst jeho jemné signály. Nedopusť, aby tělo křičelo skrze nemoc. Zdraví máš ve svých rukách a v tomto kurzu najdeš nástroje, které Tě v tom podpoří.

 • Budeš vědět, jak sobě i své rodině pomoct

Budeš se umět spoléhat na sebe. Budeš vědět, co dělat v případě, když se Tvé zdraví (nebo zdraví Tvého okolí) vychýlí z rovnováhy. Budeš mít k dispozici jednoduché, ověřené a fungující návody, které orgánům i tělu jako celku pomůžou.

 • Celkově se Ti zlepší kvalita života

Jsi plná energie, život Tě baví, jsi ve spojení se svým tělem a záříš. Jsi spokojená, klidná a radostná.

Pro každé období roku Ti ukážu:

Strava

CO (NE)JÍST?

Ukážu Ti, že jídlo je mnohem více než jen potrava. Dostaneš jednoduchý manuál, jak správně vybírat potraviny, které podpoří tělo a jednotlivé orgány v každé fázi roku přesně tak, abys předcházela jejich oslabení a nerovnováze. Jídlo se stane Tvou každodenní medicínou.

Bylinky

VOŇAVÍ POMOCNÍCI

Dozvíš se, jak své zdraví můžeš opravdu účinně podporovat díky bylinkám. Pro každé období roku Ti doporučím několik bylinek, kterými jednoduše podpoříš zdraví svých vnitřních orgánů. Řeknu Ti taky, co, kdy a jak sbírat a jak si připravit čaj, aby byl opravdu účinný.

Úprava potravin

VAŘIT, SMAŽIT, DUSIT?

Ukážu Ti, že zdraví zdaleka nezáleží jen na výběru surovin. Chytrou volbou úpravy potravin budeš schopná tělo ještě více podpořit. U mnoha klientek jsem viděla, že jedna konkrétní úprava potravy způsobuje u většiny z nich únavu. Vynechat ji = být zase plná energie. Tipneš si, která to je?

Akupresura

CO ORGÁN, TO ÚČINNÝ BOD!

Naučím Tě několik akupresurních bodů, které budeš moct používat pro úlevu od bolesti a k posílení svých vnitřních orgánů. Přidáš se i Ty k ženám, které mi nadšeně píší, že "to funguje"? Akupresura má skvělé výsledky na rozpouštění stagnací energie i její doplňování, když chybí.

Jóga

POHYB = ZDRAVÍ

Tam, kde je pohyb, je život.

A tam, kde to stojí, kde se vytvářejí blokády a stagnace, časem může vzniknout bolest.
Pohyb je pro celkové zdraví obrovsky důležitý. Proto se v kurzu naučíš i několik jednoduchých jógových pozic, které pomůžou jednotlivým vnitřním orgánům. Protáhneš jejich meridián, aby v něm lépe proudila energie a nevytvářely se stagnace. A navíc tím pomůžeš tělu, které se staně pružnějším.

Díky kombinaci těchto technik budeš umět pečovat o zdraví celostně.

Co ženám přinesl Pohodový rok?

Míša S.

Terka J.

Jana K.

Katka V.

Lenka U.

Anička H.

Kdo Tě kurzem provede?

Jmenuji se Marie.

Učím ženy, jak rychleji dosahovat pevnějšího zdraví. Ukazuji jim, jak jednoduše se dá změnit strava, jaké bylinky použít i kde mají co zmáčknout a namasírovat, aby zvýšily samouzdravovací schopnosti těla.

Mám více než 10leté zkušenosti v celostním přístupu ke zdraví. Jsem terapeutka Tradiční čínské medicíny, Makrobiotiky/stravování podle teorie 5 elementů, Reflexologie, Japonské a Thajské masáže. A mou vášní jsou bylinky i aromaterapie.

Všechny tyto přístupy kombinuji, protože mám na mnoha ženách ověřeno, že právě tak dosáhnete rychleji pevného zdraví.

A jak tedy bude vypadat Tvůj pohodový rok?

Jaro

OPEČUJEŠ JÁTRA A ŽLUČNÍK

Partner nebo děti už Tě neštvou. Tvé zažívání pracuje na jedničku. Nemáš premenstruační syndrom ani bolesti hlavy. Jsi klidná a umíš se rychle rozhodnout.

Podzim

POSÍLÍŠ PLÍCE A TLUSTÉ STŘEVO

Chřipky se Ti vyhýbají. Na WC to jde jedna báseň. Žádný kašel ani rýmička (to se týká celé rodiny - jednoduchá doporučení platí i pro děti a muže). Podzimním smutkůmmelancholii řekneš sbohem. 

Léto

PODPOŘÍŠ SRDCE A TENKÉ STŘEVO

Netíží Tě těžké nohy. Spí se Ti dobře i ve dnech, kdy je fakt vedro. V horkých dnech nejsi nervózní ani zpomalená.

Zima

POHÝČKÁŠ LEDVINY A MOČOVÝ MĚCHÝŘ

Záněty močového měchýře už se Tě netýkají. Nemáš studené ťapky. Nemusíš už v noci chodit na WC. Máš silné a zdravé vlasy. Pokud ses dříve snažila o miminko bez úspěchu, teď už se daří.

Babí léto

OPEČUJEŠ SLEZINU A ŽALUDEK

Slezina šlape jako švýcarské hodinky. Zmizelo nafouknuté břicho, únava i nebolestivé modřiny. Cítíš lehkost v těle. Myšlenky už se Ti necyklí. Vlasy Ti nepadají a jsou lesklé.

Co říkají ženy, které už mají Pohodový rok?

Oceňuji, že ta kvantita a hlavně podání je úplně akorát, prostě pro pohodový rok. :)) Člověk si v kurzu snadno a rychle najde řešení pro to, co aktuálně hledá a to i v případě, že s TČM zkušenosti nemá a ani se nechce do nějakého hlubokého studia pouštět. Zároveň tam ovšem pro pozorné posluchače zazní spousta zajímavých souvislostí. Modul Země je neskutečně informacemi našlapaný!
Klára T.
Bez zbytečné "omáčky", jasně, srozumitelně, výstižně. Ale zároveň i komplexně. Na každé období si poslechnu, čeho se mám vyvarovat a hlavně co dělat, aby mi v daném období bylo lépe. Oceňuji doporučení ohledně stravy a bylinek, líbí se mi i jógové pozice, které jsou vcelku jednoduché i pro jógové začátečníky. I díky Tobě a Tvému kurzu jsem změnila přístup ke stravování a cítím se mnohem lépe.
Helena Š.
Rozhodne můžu říct, že za tu dobu, co kurz absolvuji se mé zdraví jen lepší. Cítím mnohem více energie a tak nějak mám mnohem větší chuť do života, kterou jsem dlouho necítila.
V kurzu člověk pozná na vlastní kůži, jak moc je psychická a fyzická stránka propojená. Zjistí jaký problém s čím souvisí a jak ho vyřešit.
Viki Š.
Díky kurzu se mi zlepšil můj zdravotní stav.
Od mládí mám gynekologické problémy a trpím na migrény a musím říci, že se cítím lépe.
Dana A.
Kurz je pecka! Naprostá! Konečně mi někdo odpovídá na otázky, na které se vnitřně ptám už nějaký čas. Dokonce i tam, kde klasická medicína neví... Jsou to krátká, stručná videa s jasným poselstvím! Děkuji ❤️
Katka K.
Kombinací bylinek a masáží bodů se mi zmírnila bolest při menstruaci a nyní nepotřebuji "růžovou pilulku". Stačilo tedy změnit úpravu potravin, přidat bylinky a najít si chvilku na masáž bodů a cítím se mnohem lépe a mám více energie. P.S. Relaxační masáž pro nožky jako bonus je naprosto perfektní.
Tereza Č.

Když do sebe investuješ čas, peníze a energii, vrátí se Ti to mnohonásobně:

Jsi vyrovnaná.
Žiješ bez bolesti.
Ráno se Ti chce z postele.
Jsi spokojená ve svém těle i v tom,
jak reaguješ na své blízké: s laskavostíbez křiku.

Co všechno kurz Pohodový rok obsahuje:

 • 50 videí, díky kterým půjdeš do akce
  Strava, bylinky, masáže, jóga → pro každé roční období.
 • 10 e-booků ke stažení
  5 kuchařek s desítkami receptů + 5 e-booků se shrnutím toho podstatného z každého modulu.
 • 5 bonusů
  Které ještě více podpoří Tvé zdraví i zdraví Tvojí rodiny.
  Dozvíš se i to, jak mít s rodinou i širším okolím láskyplné vztahy.
 • Moje podpora
  V kurzu máš možnost položit otázku. Odpovědi na nejčastější nebo obohacující dotazy se objeví ve členské sekci.
 • Bylinky z terénu
  Medailonky bylinek volně k nasbírání v přírodě. Budeš vědět, jak bylinky poznat i jak je použít v kuchyni.
 • Přístup ke kurzu celý rok
  Budeš mít možnost se pravidelně vracet k videím a prohlubovat své znalosti

Ke každému ročnímu období e-book ke stažení. Informace v nich Ti zůstanou navždy.

Kolik kurz stojí?

Využij akční ceny:

9750 Kč

30 % sleva

6750 Kč

Bonusy

Čekají na Tebe účinní pomocníci pro ještě pohodovější rok.

Bonus č. 1

Jak klíčit semínka

Řeknu Ti, jak si vyrobit vitální potravinu doma tak, aby se to určitě povedlo. Klíčky jsou nepostradatelným pomocníkem zejména pro játra. Ovlivňují tento orgán fyzicky (játra pak lépe detoxikují tělo) i emočně. Podle TČM jsou játra spojována s hněvem a popudlivostí. Klíčky je pomáhají zklidnit.

Bonus č. 3

Mini-kurz o osobnostech

Naučím Tě číst v charakteristikách ostatních lidí i v sobě samé.
Budeš vědět, co od sebe ve vztahu navzájem potřebujete
a co vás naopak štve.
Výsledek?
Fungující a láskyplné vztahy, ve kterých to neskřípe.

Bonus č. 2

Kurz masáže pro nožky

14 jednoduchých hmatů, které Tě krok po kroku naučím.
Čeká Tě 20minutový video-průvodce, ve kterém Tě naučím pečovat o nožky, hýčkat je a rozpouštět tak stres, únavu i nespavost.
Dá se provádět i jako automasáž.
(Nejen) děti po masáži spí jako beránci!

Bonus č. 4

Vztah Rodič-Dítě

Budeš vědět, co s dětmi (ne)dělat pro váš harmonický vztah.
Naučíš se poznat, kdo vztah energeticky vede, jak to celé uchopit a změnit, aby byl doma klid a pohoda. Vyzkoušeno i na vztazích,
ve kterých je hodně vzdoru a křiku.

Žij v souladu s přírodou a jejími rytmy

Chceš se naučit, jak se zbavit nemocí ještě předtím, než propuknou?
Chceš umět naslouchat svému tělu?
Chceš žít v lehkosti = v souladu s přírodou a jejími rytmy?

Tak klikni na tlačítko a já Tě všechno naučím.

Odpovědi na nejčastější otázky

Jak bude kurz probíhat? Kde jsou všechny materiály ke kurzu?

Kurz bude probíhat v členské sekci u mě na webu. Ke všem materiálům tedy budeš mít přístup tam. Celý obsah se otevře hned. Kurzem si proto budeš moct procházet ve svém vlastním rytmu.

Na jak dlouho budu mít ke kurzu přístup?

Ke všem materiálům kurzu budeš mít přístup celý rok.

Nemám počítač. Můžu si kurz koupit i tak?

Ano, kurz funguje i na chytrých telefonech a tabletech.

Nemusím tedy už jít k lékaři?

Kurz v žádném případě nenahrazuje lékařskou péči.
V kurzu najdeš širší souvistlosti týkající se zdraví a to, jak v těle i psychice vše souvisí se vším. Naučím Tě chytat zdravotní nesrovnalosti v zárodku. A řeknu Ti, co s nimi dělat, aby se Ti dařilo líp. Ano, kurz funguje i na chytrých telefonech a tabletech.

Je čas věnovat se sama sobě a dozvědět se víc o svém zdraví...

Věřím, že tento kurz Tě posune k vysněné verzi Tvého já. Ať už je ta „verze“ zdravější, plná energie, vyrovnaná, usměvavá, klidnější nebo lehčí.

Nezůstávej na to sama, když nemusíš.

Těším se na Tebe v Pohodovém roku.❤️